Како победити у тениском мечу

Много је ствари које можете учинити да повећате шансе за победу у тениском мечу. Једном када прегледате како поентирање у тенису функционише, пожелећете да се адекватно припремите у сатима и данима који претходе вашем мечу. Одспавање, правилно једење и загревање помоћи ће вам да играте најбоље што можете. Тада, током меча, можете себи пружити предност над противником тако што ћете снажно сервирати, спретно узвраћати ударце и одржавати позитиван став.

Метод један од 3: Постизање тениске утакмице

1. Слика под називом Освоји тениски меч 1. корак

један Ударајте лопту коју ваш противник не може да врати да би постигао поен. Ако ваш противник током игре погоди лопту у мрежу или ван ње, постижете поен. Ако ваш противник не може доћи до лопте у сервисном пољу у првом или другом покушају сервиса, такође постижете поен.
    • Сервисне кутије су 4 квадрата поред мреже. Када сервирате, ударите лопту преко мреже и уђите у сервисни оквир дијагонално од места на којем стојите.
    • Ако лопта окрије врх мреже на сервису, а затим слети у сервисни оквир, сервер понавља сервис. Ово је познато као „нека“, а ниједна страна не осваја бод.
  2. Слика под називом Победите у тениском мечу 2. корак

2 Освојите најмање 4 поена и имате 2 поена предности да бисте победили у утакмици. Бодовање у тенису је мало чудније него у осталим спортовима. Свака игра започиње са „љубав“, што само значи 0. Када постигнете свој први поен, имат ћете 15. Други поен вас води на 30, а трећи на 40. Ако постигнете четврти поен, Победићу у игри, све док је резултат противника испод 40.
    • Да бисте победили у игри, морате да имате 2 поена предности у односу на противника.
    • Ко сервира током игре, објавиће резултат пре сервиса.
    • Када објављујете резултат, реците ваш први, а затим противнички резултат. На пример, ако имате 40, а противник 15, реците: „40-15.“
  3. Слика под називом Вин а теннис матцх степ 3

3 Повуците испред свог противника за 2 поена да бисте победили ако је резултат изједначен на 40-40. Резултат од 40-40 познат је као „двојка“. Ако се ово догоди, не можете победити постизањем 4. поена. Уместо тога, морате освојити 2 узастопна поена да бисте победили у игри.
    • Ако порастете за 1 поен након двојке, имаћете „Предност“ или „Оглас“.
    • Ако сервер порасте за 1 поен након двојке, објавиће резултат као „Додавање огласа“.
    • Ако прималац порасте за 1 поен, сервер ће резултат објавити као „Излаз из огласа“
  4. Слика под називом Победите у тениском мечу 4. корак

4 Поражите противника у најмање 6 гемова да бисте освојили сет. Ако сте први играч који је победио у 6 гемова, добићете сет, под условом да сте за 2 гема испред свог противника. Ако сте изједначени са противником на 5-5, сет можете добити само ако порастете за 2 гема.
    • На пример, ако је игра изједначена на 5-5, можете узети сет ако победите у наредне 2 игре са коначним резултатом 7-5.
    • Ако сте ви и ваш противник изједначени на 6-6, одиграћете 1 последњу утакмицу. Први играч који постигне 7 поена и буде испред са најмање 2 поена, освојиће овај тиебреакер и сет.
  5. Слика под називом Победите у тениском мечу 5. корак

5 Освојите највише сетова за победу у мечу. Тениски меч може имати највише 3 или 5 сетова. Ако играте у мечу најбољих од 5, мораћете да освојите 3 сета да бисте победили у мечу. У мечу најбољег од 3, с друге стране, мораћете да освојите 2 сета да бисте узели меч.
    • У игрању Дејвис купа и Гранд Слам-а, мушки професионалци играју у мечевима који су најбољи од 5 сетова.
    • Већина тениских мечева, укључујући све професионалне женске мечеве, има највише 3 сета по мечу.

Метод 2 од 3: Припрема за утакмицу

1. Слика под називом Победите у тениском мечу 6. корака

један Одспавајте довољно да бисте били спремни да дате све од себе на дан утакмице. Прави ноћни сан лако може бити разлика између пораза и победе ако сте ви и ваш противник на истом нивоу вештина. Ако имате мање од 12 година, покушајте да заспите 9-12 сати у периоду од 24 сата. Снимајте 8-10 сати ноћу ако сте тинејџер и 7 или више сати ако сте старији од 18 година.
    • Покушајте да циклус спавања буде доследан одласком у кревет и буђењем у исто време сваког дана.
    • Ако путујете на тениски меч, потрудите се да окружење за спавање буде што сличније ономе на шта сте навикли. На пример, подесите температуру у соби на оно на шта сте навикли и понесите јастуке и / или покриваче од куће.
    • Дремање током дана такође вам може помоћи да будете опуштени и концентрисани.
  2. Слика под називом Победите у тениском мечу 7. корак

2 Избегавајте да једете нове врсте хране пре меча. У сатима и данима пре утакмице држите се хранљиве хране која вам је позната. Увек постоји ризик да нова врста хране изазове пробавне или друге проблеме који могу негативно утицати на вашу игру, зато је играјте на сигурно.
    • Ако желите да у своју храну уведете нову храну или састојак, учините то неколико дана пре него што одиграте утакмицу, тако да ваше тело има времена да се правилно прилагоди.
  3. Слика под називом Освоји тениски меч 8. корак

3 Правилно се загрејте да припремите тело за утакмицу. Започните загревање извођењем 15 минута истезања, спринтова, брзих вежби и реакционих вежби. Затим, направите 30-45-минутно техничко загревање да бисте увежбавали своје сервисе, форхенде, бекхенде итд.
    • Док се загревате, не заборавите да вежбате као да играте утакмицу. То значи увежбавати своје рутине између поена поред ваших сервиса и форхенда.
  4. Слика под називом Победите у тениском мечу, корак 9

4 Припремите се ментално како бисте у меч ушли усредсређено и опуштено. Током последњих 15-30 минута пре меча, седите сами на мирном месту и покушајте да визуализујете меч. Визуелизујте себе како ударате моћне и прецизне сервисе и форхенде. Такође, покушајте да замислите како на неповољне ситуације одговарате на сигуран и опуштен начин.
    • Током ових 15-30 минута, покушајте да се уздржите од гледања телефона или било ког другог уређаја како бисте остали фокусирани на предстојећу утакмицу.
  5. Слика под називом Вин а теннис матцх степ 10

5 Једите здраву храну пре и током меча. Ваш наступ на тениском мечу или било којој другој врсти спортског такмичења уско је повезан са вашом исхраном. Да бисте играли најбоље што можете, једите на дијети која садржи немасне протеине, интегралне житарице, здраве масти, воће и поврће. Такође будите сигурни да једете у правилним интервалима пре и током вашег тениског меча.
    • Једите уравнотежен оброк који садржи угљене хидрате, немасне протеине и здраве масти 3-4 сата пре меча. Ово може бити нешто попут сендвича, буритоа за доручак или парфе од јогурта.
    • Попијте спортско пиће или поједите грицкалицу, на пример резервоар за гориво или жвакаћу енергију, 15-60 минута пре почетка меча.
    • Пијте спортско пиће или поједите ужину сваког сата меча да бисте своје тело напунили угљеним хидратима.
    • Такође ћете желети да поједете грицкалицу која садржи угљене хидрате и протеине у року од 30 минута након завршетка меча како бисте помогли телу да се опорави.
  6. Слика под називом Победите у тениском мечу 11. корак

6 Напуните своје тело између утакмица како бисте остали фокусирани и будни. Ако је између утакмица мање од 1 сата, попијте пуно воде или спортског напитка како бисте остали хидрирани. Ако вам шибице раздваја више од 1 сата застоја, поједите међуоброк да ваше тело остане на сто посто.
    • Ако је пауза између ваших шибица 1-2 сата, поједите малу грицкалицу, као што је гранола или банана.
    • Ако вам је застој дужи од 2 сата, поједи велику грицкалицу, попут сендвича или парфеа од јогурта.

Метод 3 од 3: Побољшање ваше игре

1. Слика под називом Победите у тениском мечу 12. корак

један Прво ударите равно, равно и брзо служити . Усмерите свој први сервис према средњој линији која дели две сервисне кутије. Брз и раван сервис тешко ће се вратити вашем противнику.
    • Вежбајте свој први сервис често пре меча како бисте побољшали тачност.
  2. Слика под називом Победите у тениском мечу, корак 13

2 Промените путању замаха другог сервиса, а не његову брзину. Ако ваш први сервис промаши, задржите брзину другог сервиса једнаким првом, али циљајте ка спољној страни кутије, а не ка унутрашњости. Ово ће вам повећати маржу за грешку.
    • Многи тенисери успоравају замах свог другог сервиса како би били сигурни да лопта стаје у сервисну кутију. Спорији сервис, међутим, повећава шансу да ће ваш противник моћи да погоди снажан повратни ударац и освоји поен.
  3. Слика под називом Победите у тениском мечу 14. корак

3 Пребаците телесну тежину на спољну ногу када враћате сервис. Када се спремате да узвратите сервис, држите ноге широко раширене како бисте себи обезбедили стабилну базу. Затим пребаците тежину на ногу на страни на коју ударате.
    • Ако сте, на пример, дешњак и погађате форхенд, пребаците тежину на десну ногу.
    • Ако сте дешњак и ударате из бека, пребаците тежину на леву ногу.
  4. Слика под називом Победите у тениском мечу, корак 15

4 Избегавајте велики замах приликом узвраћања сервиса. Затварање великог замаха за узвраћање сервиса отежаће правилно одмеравање времена. Уместо да користите велики замах, изнесите рекет напред у сусрет лопти.
    • Ова техника ће вам помоћи да повећате проценат сервиса које можете да вратите.
    • Ово је посебно важно када враћате први сервис, јер је први сервис бржи и теже га је правилно одмерити.
  5. Слика под називом Победите у тениском мечу, корак 16

5 Додајте салве у игру како бисте ухватили противника неспремног. Ако се ваш противник споро креће напред или вам се чини да је ушао у ритам играјући на основној линији, ударање волеја може бити брз и лак начин за постизање поена. Покушајте да усмерите своје волеје на слабију страну противника и држите их што ниже како бисте смањили време које им треба да одговоре.
    • Волеј је када ударите лопту пре него што она падне о тло.
  6. Слика под насловом Победите у тениском мечу корак 176 Радите оно што делује док не успе. Обратите пажњу на слабости противника. Ако погодите ударац који ваш противник није могао да узврати, покушајте да наставите да гађате. Можда сте пронашли њихову слабост и можете је искористити за освајање лаких бодова.
    • Бекхенд је честа слабост тенисера, па покушајте да погодите неколико раних удараца у бекхенд противника да бисте видели како реагују.
    Одговор стручњака П

На питање, „Које су неке стратегије за повећање шанси за победу?“

Петер Фриер

Инструктор тениса Петер Фриер је тениски писац и тренер са седиштем у Деррију у Северној Ирској. Професионалну наставничку квалификацију завршио је недуго након завршетка универзитета и предаје тенис више од 13 година. Петер је започео Блог о љубавном тенису 2010. године и доприноси ББЦ-у и националним медијима. СТРУЧНИ САВЕТИ

Петер Фриер, тениски професионалац, одговорио је: „Најједноставнија стратегија за победу у тенису је добити лопту у игри. Такође би требало да задржите противника у бекству ударањем у свемир. Током загревања, процените игру противника . Погледајте њихове снаге и слабости, а затим испробајте своју снагу против њихове слабости. “

7. Слика под називом Победите у тениском мечу, корак 18

7 Будите фокусирани подсећајући се да играте по 1 поен. Покушајте да вам резултат утакмице остане ван мисли. Кад год почнете да се осећате фрустрирано због заостајања или прекомерне самопоуздања када преузмете вођство, само реците себи: „1 поен по један“ како бисте остали фокусирани.
    • Замах у тениским мечевима може се брзо променити, па покушајте да не постанете превише песимистични ако заостанете за неколико утакмица.
    • Усредсредите се на освојене бодове како бисте се осећали самопоуздано.
  8. Слика под насловом Победите у тениском мечу, корак 198 Покушајте да останете позитивни и избегавајте самокритику. Кад год проведете ментално критикујући себе, време је које не трошите фокусирајући се на своју игру или анализирајући слабости противника. Запамтите да сви праве једноставне грешке у тениским мечевима. Чак и професионалци понекад пропусте лагане ударце из форхенда.
    • Ако се фрустрирате, покушајте да се усредсредите на један основни аспект игре да бисте се преоријентисали. Ово вам може помоћи да вас одвратите од негативних мисли.

Питања и одговори заједнице

Претрага Додајте ново питање Поставите питање Преостало 200 знакова Укључите своју адресу е-поште да бисте добили поруку када одговорите на ово питање. прихвати

Популарне Питања

Пар најбољих 5 избора се сукобљавају када Роцкетси у суботу играју против Цавс -а у Летњој лиги. Ево неколико начина за гледање утакмице уживо на мрежи.

'Хип Хоп Унцоверед' нова документарна серија од шест делова, премијерно приказана у петак увече. Ево како можете да га гледате на мрежи ако немате кабл.

Ево како данас можете гледати данашњу кошаркашку утакмицу Акрон - БГСУ. Победник ће заузети прво место на МАЦ Еаст.

Пасја кака је досадна лоша страна поседовања паса. Чак и ако ваши пси иду само у ваше двориште, и даље морате пронаћи начин да се бацате изметом, јер то може бити штетно за то подручје. Најједноставнији начин да га се решите је врећање и бацање ...