Аустралиан Опен: Павлиуцхенкова савладава Пуиг -а у правим сетовима

Анастасиа Павлиуцхенкова однела је снажну победу за почетак Аустралиан Опена у понедељак. Руска ветеранка је током свог меча са Моницом Пуиг повећала велики победнички низ који је резултирао сјајним узастопним сетовима победом 6-4, 6-3 на петом терену у Мелбоурне Парку. Пораз за Порториканца окончао је њен низ надмашивања прве рунде први пут од 2014.

тениска техника за почетнике

Њих двојица су се срели на Олимпијским играма у Рију, чинећи њихов меч првог кола занимљивим, где је обома заиста требало. Свака од њих је изгубила последња два меча, а само Павлиуцхенкова је забележила главну победу.

Иако то не представља велику предност, морала би да се избори са великим хитовима из десног форхенда Пуига и покуша да се врати у четвртфинале као што је то учинила 2017. Порториканка још није пронашла ту срећу у Мелбоурне Парку, али би покушао да постигне пласман у други круг првог дана.

Меч је започела разбијањем Павлиуцхенкове у првом, пре него што ју је у другом задржала на сервису. Грешке и двоструке грешке Руса коштале су је рано и опет су довеле до нове шансе за Пуиг. Добила је вођство од 3: 0 грешком у форхенду од 27-годишњакиње која је већ имала 11 уписаних.

Пуиг је почела да јури до финиша сета повисујући резултатом 4-0, али преко потребно држање Павлиуцхенкове се променило ради побољшања. Прешла је дистанцу на шестом месту, где је Рускиња након неколико пауза постигла свој први сервис сервис и преполовила Пуигову маргину.

слика тениског рекета

Замах се променио када се Павлиуцхенкова вратила назад, а Пуиг је грешила у повратку и борила се да дође до другог сервиса. Са само једном утакмицом која раздваја две после седам, Порториканка је послужила да се одржи на окупу. Није то имала заједно јер је заостала у резултату који је Павлиуцхенкова искористила у другој брејк шанси да поравна резултат.

Павлиуцхенкова је освојила своју пету узастопну победу над 25-годишњакињом која се мучила да одговори правећи више грешака како је сет пролазио, а други сервис мировао. Убрзо се суочила са затварањем врата у сету јер је Павлиуцхенкова стигла до три сет лопте да би је освојила победницом линијске вожње која је завршила 41 минут. Пуигов други сервис пао је испод 30 одсто, што је била велика брига уласком у други сет са свим замахом у корист Руса.

Забележила је своју седму узастопну победу против Пуиг -а који се вратио како би присилио двојку на њено држање сервиса. Осми је уложио много више напора јер је заостајала за Пуигом како би приморала двојку да јој за то требају само две прилике за брејк. Очигледно је била усамљена тркачица у мечу док је Павлиуцхенкова учврстила још једно држање за крајњи резултат чинећи Пуиг -ом гребањем у главу.

Порториканка је некако извукла победу у петом брејку Павлиуцхенкове борећи се против свог сервис гема да прекине своју серију од девет гемова. Консолидација услужног чекања учинила је 25-годишњака чак и са три године, што га је учинило много занимљивијим такмичењем.

Павлиуцхенкова је зауставила изненадни успон Пуиг -а и вратила се на победнички начин држећи сервис у седмом пре него што је у осмом ударила Пуиг -а. Сервирала је за меч као девета, али Пуиг је учинио много да то спречи.

водич за величине тениских рекета

Пуиг је изједначила Рускињу, али је она одговорила асом како би приморала двојку. Убрзо је постигнут меч, након чега је ухватила Пуиг који није био спреман да види њен турнир након 1 сата и 19 минута.

С много разлога за понос због свог напора за контролу који је прилично дуго трајао у мечу, покушаће то да врати у сусрет с победницом између Американке Алисон Риске и холандске звезде Кики Бертенс у среду.

Популарне Питања

Очигледна заблуда 20-годишњег великог шампиона Рафаела Надала довела је до лудила друштвених медија.

Рохан Бопанна тренутно је најбоље рангирани индијски дубл играч. Ова 41-годишњакиња је на 40. месту у свету и задржава место у првих 50 сваке недеље од јула 2010.

Анди Мурраи потврђује да ће Амелие Мауресмо бити на Вимбледону.

Након 13. Отвореног првенства Француске и 20. гренд слем титуле, Андреја Рублева Рафаела Надала назвали су „најбољим спортистом икада“. Рубљов је то изјавио након што је освојио Ст. Петерсбург Опен, своју четврту титулу у сезони.