Стосур у осмину финала, Долгополов ван Кермлин купа

Аустралија

Аустралијанка Самантха Стосур враћа лопту француској играчици Ализе Цорнет током тениског турнира у Кремљ купу у Москви. Стосур је победио 7-6 (8/6), 7-5 за два сата и 28 минута.

МОСКВА (АФП): Аустралијанка Самантха Стосур, прва носилац заједничког АТП и ВТА турнира у Кремлин купу вредном 1,5 милиона долара, освојила је четвртфинале узастопном победом над Францускињом Ализе Цорнет у четвртак.

У мушкој конкуренцији, француски квалификант Едоуард Рогер-Васселин изазвао је велико узнемирење јер је преживео четири меч лопте пре него што је испратио првог носиоца Украјине Александра Долгополова у тешком тајбрејку из трећег сета.

Стосур, која је девета на ВТА ранг-листи, победила је 7-6 (8/6), 7-5 за два сата и 28 минута и тако постигла рекорд са 22-2-годишњом Цорнет-ом на 2-2 .

Увек играмо оштро једни против других, рекао је Стосур. Али нисмо се дуго срели и обоје смо озбиљно побољшали тенис од нашег последњег сусрета.

коју врсту тениског рекета да купим

Данас сам имао доста прилика и прилика да завршим бодове. И било је важно веровати да радим све како бих победу добио као награду.

Ривали су два пута разменили брејкове у првом сету како би изнудили тајбрејк који је Стосур освојио и стекао вођство из једног сета за један сат и 21 минут.

У другом сету дошло је до окршаја између пара, али 28-годишњи Стосур добио је одлучујући брејк у 11. гему за преузимање сета и меча.

Стосур ће се сада за место у полуфиналу суочити са Чехињом Кларом Закопаловом.

Четврти носилац из Србије Ана Ивановић удобно је ушла у последњих осам победом са 6-1, 6-4 победом над 19-годишњом квалификанткињом Валеријом Соловјевом.

Све у свему, за мене је то био добар меч, рекао је шампион Отвореног првенства Француске 2008. и бивши први играч света Ивановић.

Иако је површина овде прилично спора и требало је неко време да се прилагоди.

И никада није лако играти некога кога нисте видели јер не знате како реагују у различитим сутуацијама, али срећан сам што сам успео да меч завршим у добром стилу.

Седма носитељка Мариа Кириленко, последња руска играчица на терену, победила је Јарославу Схвевдову из Казахстана са 7-5, 6-4 на свом путу у четвртфинале.

Едоуард Рогер-Васселин

Француз Едоуард Рогер-Васселин враћа лопту Украјинцу Александру Долгополову током тениског меча за Куп Кремља у Москви. Рогер-Васселин, 116. на АТП листи, пласирао се у четвртфинале победом од 6-3, 5-7, 7-6 (8/6).

Рогер-Васселин, 116. на АТП листи, пласирао се у четвртфинале победом над Долгополовом 6-3, 5-7, 7-6 (8/6) против хрватског гиганта Иве Карловића, који је свргнуо Руса Алека Богомолова , за место у последња четири.

Била је то веома тесна и тесна утакмица. Одлучено је са само неколико тачака, рекао је 28-годишњи Француз без чувања.

Преживео сам четири меч лопте, али и пропустио неколико лаких хитаца пре него што сам победио у мечу.

Нисам још играо против Карловића, али ионако ће то бити заиста тежак меч четвртфинала.

Други носилац Италије Андреас Сеппи победио је Холанђанина Игора Сијслинга са 7-5, 6-2 у сусрету са осморицом Татсума Ито у мечу за пласман у полуфинале.

Аргентински седми носилац Царлос Берлоцк није успио ући у четвртфинале претрпјевши пораз од 6-3, 6-4 од необјављеног Пољака Јерзија Јановицза, који је 74. на АТП љествици.

Популарне Питања

Желите да стримујете Аустин & Алли? Покрили смо све што требате знати о томе гдје то гледати, глумачку поставу, ликове, забавне чињенице и још много тога.

Све што требате знати о утакмици између Милоша Раонића и Луцаса Поуиллеа у четвртфиналној фази Аустралиан Опена 2019.

Ваш водич за стримовање средњошколског мјузикла 3: Виша година на мрежи - укључујући једноставне информације о стримовању, глумце и ликове и начин на који је то примљено.

Ево потпуног водича о томе како гледати данашњу утакмицу Пантхерс вс Саинтс уживо на мрежи без кабла.